Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Ücretleri

  1. Alışveriş Robotu
  2. Hakkımızda
  3. İletişim
  4. İş Ortaklığı
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü İletişim Bilgileri

Üniversite Adresi : Bilkent Üniversitesi 06800 Bilkent/ANKARA

Tel : 0 312 266 41 20

Web : http://www.bilkent.edu.tr/

E-Posta : bilinfo@bilkent.edu.tr

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Fiyatları

Bölüm Ücretleri
Bölüm Hakkında
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
Ücreti
  9.550 TL

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi ya da bilinen adıyla Bilkent Üniversitesi Çankaya, Ankara'da bulunan Türkiye'nin ilk vakıf üniversitesidir. Üniversite; akademisyen ve ilk YÖK başkanı olan Profesör Doktor İhsan Doğramacı tarafından, İhsan Doğramacı Eğitim Vakfı, İhsan Doğramacı Sağlık Vakfı ve İhsan Doğramacı Bilim ve Araştırma Vakfı kararlarıyla 20 Ekim 1984?te kurulmuştur. Bilkent Üniversitesi, kuruluş amacını eğitim kalitesi, bilimsel araştırma ve yayınları ile kültür ve sanat faaliyetleri açısından dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer almak olarak açıklamıştır. Bu amaç doğrultusunda üniversiteye 'Bilim Kenti'nin kısaltılmışı olan Bilkent adı verilmiştir.

Üniversitenin kampüsu, Hacettepe Üniversitesi'nin Beytepe kampüsu ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin Ankara yerleşkesinin arasında bulunmaktadır. Ankara-Eskişehir yolunun 12. kilometresinde bulunan üniversite yerleşkesinde Merkez, Doğu ve Orta olmak üzere 3 kampüs bulunmaktadır. Yerleşke 5.000 dönümlük arazi üzerinde bulunmaktadır.

Yakın bir tarihte kurulmasına rağmen Bilkent Üniversitesi, profesyonel anlamda önemli atılımlar yapmıştır. Bunun önemli göstergelerinden biri de üniversitenin; Türkiye'de öğretim üyesi başına düşen makale sayısı sıralamasında ön sıralarda yer almasıdır. Yine üniversite THES - QS Dünya Üniversiteler Sıralaması araştırmasına göre 2009 yılına göre Dünyanın en iyi 360., Avrupa'nın en iyi 163. üniversitesi seçilmiştir.

Zizigo'da En Çok Satanlar