Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Ücretleri

  1. Alışveriş Robotu
  2. Hakkımızda
  3. İletişim
  4. İş Ortaklığı
Bahçeşehir Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü İletişim Bilgileri

Üniversite Adresi : Çırağan Caddesi No:4/6 Beşiktaş / İSTANBUL

Tel : 0 212 381 00 00

Web : http://www.bahcesehir.edu.tr/

E-Posta : info@bahcesehir.edu.tr

Endüstri Mühendisliği Bölümü Fiyatları

Bölüm Ücretleri
Bölüm Hakkında
Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
Ücreti
  22.900 TL
17.175 TL
  11.450 TL

Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği

Bahçeşehir Üniversitesi, merkez kampüsü İstanbul / Beşiktaş'ta bulunan bir vakıf üniversitesidir. İlk olarak İstanbul?un Bahçeşehir semtinde kurulan Bahçeşehir Üniversitesi, 2006-2007 akademik yılında tüm fakültelerini; hayatın kültür, sanat ve iş dünyasının buluşma noktası olan Beşiktaş ilçesine taşıdı.

Bahçeşehir Üniversitesi'nde 396 tam zamanlı ve 140 yarı zamanlı olmak üzere toplam 536 öğretim elemanı görev yapmaktadır. 4809 lisans, 1519 önlisans, 1380 yüksek lisans öğrencisi olmak üzere toplam 7708 öğrencisi vardır. Öğrencilerin %23'ü burslu okumaktadır. Toplam mezun sayısı 2605'dir.

Endüstri mühendisliği, ürün ve hizmet üreten endüstri kuruluşlarında verimi yükseltmek için insan, makine ve malzemeden oluşan sistemlerin etkili bir biçimde kullanılmasını sağlayan yöntem ve tekniklerin, araştırılması ve geliştirilmesi konularında eğitim vererek yönetim kademeleri düzeyinde üretim, yönetim ve organizasyonlar için gerekli tam donanımlı mühendislerin yetişmesini sağlar. Endüstri Sistemleri Mühendisliği, hizmet ve ürünlerin en iyi biçimde üretimi ve dağıtımı için gerekli olan araç-gereç, bilgi, para ve malzemelerin etkin kullanımını sağlayacak sistemleri tasarlayan bir bilim dalıdır. Endüstri mühendisleri, fabrikalarda iş analizleri yaparlar. İnsan ve üretim araçlarının en uygun şekilde yerleştirilmesi ile üretimin miktar ve kalitesini arttırmaya çalışırlar. Endüstri Sistemleri Mühendisleri, bütünleşik üretim ve hizmet sistemlerinin tasarımını yapar, planlar ve bu sistemleri yönetir ve geliştirir. Tipik uğraş alanı karmaşık üretim ve hizmete yönelik endüstri sistemlerinin tasarımı, planlaması, kurulması ve denetimidir. Küreselleşen ve rekabetin en üst seviyeye ulaştığı günümüzde endüstri mühendisleri üretimden bilişime, lojistikten finansa, sağlıktan ve turizme, telekomünikasyondan danışmanlığa kadar çok değişik sektörlerde en fazla aranan mühendisler arasındadır. Yaptıkları işlerden bazıları şunlardır: · Piyasaya sürülecek yeni bir ürünün veya hizmetin satış tahmininin, fiyatlandırma ve maliyet analizlerinin yapılması · Ürünü veya hizmeti üretecek tesisin yerinin seçilmesi, kapasitesinin belirlenmesi, sistemin kurulması ve verimli bir şekilde işletilmesi · Üretim, depolama ve dağıtım gibi altsistemlerinden oluşan geniş ölçekli bir tedarik zinciri sisteminin kurulması ve işletilmesi · Bilgisayar destekli yönetim bilgi sistemlerinin tasarımı ve otomasyonu · Sağlık sistemlerinin optimizasyonu. Tıbbi cihazların geliştirilmesi veya organ nakli gibi zor kararlarının verilmesini sağlayacak matematiksel modellerin geliştirilmesi · Üretim/servis planlanlarının hazırlanmasi ve stok kontrolunun sağlanması · Lojistik sistemlerin tasarımı ve işletilmesi · İmalat sistemlerinin ve montaj hatlarının otomasyonu · Verimlilik ve modernizasyon çalışmalarının yapılması · Karmaşık sistemlerin bilgisayar modellerinin geliştirilmesi ve simulasyonu · Toplam kalite yönetiminin sağlanması · Endüstriyel projelerin ekonomik açıdan değerlendirilmesi · Bankacılık, gıda, sağlık, ulaştırma, turizm gibi servis sistemlerinin analizi, tasarımı ve kurulması

Zizigo'da En Çok Satanlar